הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי
תפריט דף הבית
עיריית
אופקים
חיפש youtyube גלריית תמונות faceboox מוקד
סגור חיפוש
חפש

מתוכניות לביצוע: התקיימה ישיבת התנעה לפרויקט 'אופקים החדשה'

תאריך: 05/12/2018
השבוע התקיימה ישיבת התנעה ראשונה לפרויקט שיכפיל את העיר אופקים בעשר השנים הבאות. בישיבה לקחו חלק כל גורמי התכנון והביצוע ובהם רשות מקרקעי ישראל, תאגיד המים מי שבע, חברת חשמל, כיבוי אש, משרדי תכנון שונים, חברת 'נגב גז', נציגי משטרה,, מקורות, רשות העתיקות, צוות החברה הכלכלית של אופקים ובכירי העירייה.
 
את הישיבה הרחבה פתח ראש העיר ואמר: "מדובר במגה- פרויקט מבחינת העיר אופקים, שיהיה מאוד משמעותי לה בתחומים השונים. זה בהחלט צעד היסטורי לנו, לנגב ולמדינת ישראל שאמורה לראות ולתכנן מה יקרה בערים בעוד מספר שנים. אני שמח שכולנו חלק מתהליך זה ובטוח שיחד נוכל לשתף פעולה לטובת העיר העתידית שלנו".
 
מתחם המגורים החדש כולל 7500 יחידות דיור, שתוכננו בסטנדרט הגבוה ביותר, על פי שכונה חכמה, דיגיטלית וחסכונית. עם סיום אכלוסה תוכפל העיר אופקים. במהלך המפגש הציג כל גוף את התכניות והאתגרים שלו הקשורים למתחם החדש והובהר כי 12 חודשים מהיום, מיד לאחר התעמקות בתכנון המפורט, ניתן יהיה לצאת ברמת המכרזים, גיוס קבלנים לעבודות פיתוח וזאת במקביל לפעולת מיתוג ושיווק השכונה.   
 
אהרון אלקבץ, מ"מ מנכ"ל החכ"ל: "נפלה בידי הזכות להוביל ולהוציא לפועל את הפרויקט, יחד עם ראש העיר והגופים השותפים. יש בכוונתנו לראות, ככל הניתן, את הנולד, לתכנן ולבצע תשתיות המתאימות לחיי קהילה העתידית, קהילה דיגיטלית, המופעלת על ידי אנרגיה על בסיס גז טבעי, בשכונה ירוקה, איכותית ואטרקטיבית".