הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי
תפריט דף הבית
עיריית
אופקים
חיפש youtyube גלריית תמונות faceboox מוקד
סגור חיפוש
חפש

צעד קטן לאדם צעד גדול לאנושות: אופקים חגגה את שבוע החלל הישראלי

תאריך: 04/02/2019
במגוון פעילויות ציינו השבוע במרכז מצוינות מדע , טכנולוגיה רובוטיקה וחלל תפוח פיס, 50 שנה לנחיתת האדם הראשון על הירח . אופקים נבחרה להיות אחת מ-16 מוקדים ברחבי הארץ, בהם יתקיימו הרצאות וסדנאות בנושא הירח.
 
שבוע החלל הישראלי התקיים ביוזמת סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה. מטרתו הייתה להגביר את הקשר וההזדהות של הקהל הרחב לתחום החלל ולהרחיב את העניין והסקרנות של צעירים בפעילות החלל בישראל.
 
במסגרת שבוע החלל הישראלי ביקרו תלמידי בתי הספר באופקים בתפוח פיס וכן תושבים שהגיעו בעיקר בשעות אחר הצהריים ונהנו מהרצאה של אסטרונאוט, הדמיה של הנחיתה על הירח, פעילות אינטראקטיבית מדעית בה חוו הילדים כיצד נוצרים מכתשים על הירח, סדנת בניית דגמים של נאס"א, שעת סיפור לקהל הצעיר יותר, תחרות צילומים של הירח ותערוכות שהופקה במיוחד וסקרה באופן כרונולוגי את חקר הירח מההיבט המדעי ואת ייצוגי הירח בתרבויות השונות. כמו כן היו במקום טלסקופים לשימוש אישי.
 
רותי נעמני, מנהל תפוח פיס: "שמחנו לקחת חלק בשבוע החלל הישראלי בו ציינו את נחיתת האדם הראשון על הירח בפעילויות איכותיות ומגוונות. זה היה מחמם את הלב לראות את ילדי אופקים לומדים בצורה חוויתית על נושאי החלל השונים".
 
איציק דנינו, ראש העיר: "זה זמן שאנו מקדמים את תחום הסייבר והחלל במערכת החינוך העירונית שלנו וככאלה נבחרנו על ידי משרד החלל, המדע והטכנולוגיה להיות אחד מ-16 מוקדי פעילות ברחבי הארץ. ואנו גאים על כך. בביקורי במקום ראיתי את ההשקעה ואת ההנאה של הילדים מהפעילויות המעניינות ונמשיך לקדם יוזמות שכאלו גם בעתיד".