הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי
תפריט דף הבית
עיריית
אופקים
חיפש youtyube גלריית תמונות faceboox מוקד
סגור חיפוש
חפש

פסטיבל 'מדרום' באופקים : סטודנטים מפיקים פסטיבל תרבות קהילתי

תאריך: 08/05/2017
אירועי הפסטיבל יתקיימו השנה בסימן 'תעודת זהות של אופקים', בין האירועים: אירוע חתונות נוסטלגי ברחבת אולמי 'גני הדר' המיתולוגיים, לילה אלטרנטיבי לצעירים במרכז הצעירים, סדנאות והפעלות למשפחות וילדים ברחבי העיר
 
פסטיבל "מדרום" הוא פסטיבל קהילה ותרבות רב תחומי המתקיים זו השנה השביעית שהפסטיבל מתקיים באופקים בשיתוף פעולה בין הסטודנטים במסלול תרבות, יצירה והפקה במכללת 'ספיר' לבין עיריית אופקים. הפסטיבל יתקיים השנה בין התאריכים 17-19 במאי ברחבי העיר אופקים.
 
צוות ההפקה של פסטיבל מִדרום מורכב מאנשי מקצוע וסטודנטים בשנה ג', המפיקים את הפסטיבל כפרויקט גמר במסגרת לימודיהם המעשיים.
 
אירוע הפתיחה יעסוק בחגיגת חתונות העבר של זוגות מאופקים שנישאו באולמי 'גני הדר' המיתולוגיים. בערב זה תוצג תערוכת צילומי חתונה נבחרים וייערך מופע הוקרה של הזמר אמיל זריהן ולהקתו. בנוסף, יציע הפסטיבל מגוון רחב של פעילויות לכל המשפחה, תערוכות צילום ופורטרטים, ערב חפלה מלא נוסטלגיה, ערב "פואטיפרה"- שירה מדוברת, מגוון פעילויות לבני הנוער, לילה אלטרנטיבי לצעירים, מיצגי ומיצבי אמנות, הופעה מחשמלת של אמנית החושים 'קארמה שי', מסיבת ריקודים עם די ג'יי דור קריספל ועוד. הכניסה לכל הפעילויות חופשית.
 
פסטיבל 'מדרום' הוא מודל לפיתוח וקידום עשייה חברתית ותרבותית באמצעות שיתוף פעולה של גופים וקהילות שונות בדרום הארץ ובשותפות מספר גופי תרבות וחינוך באופקים, שהמרכזיים שבהם הם: מתנ"ס אופקים, מרכז צעירים אופקים, עיריית אופקים ועמותת 'אופקימה'. קיום הפסטיבל מעודד חשיפה של יצירה מקומית-מקורית של העיר אופקים ויצירת חיבורים בין קהילות בדרום. בשנה שעברה אירח הפסטיבל 'מדרום' כ-3,500 מבקרים.
 
אירועי הפסטיבל:
יום רביעי  17 מאי  2017 בשעה 19:00-22:00
הזמנה לחתונה – אירוע פתיחה
20:30 מופע מרכזי- אמיל זריהן ולהקתו.
אולמי גני הדר לשעבר (מכבי שירותי בריאות), רחוב הרצל 36.
 
 יום חמישי 18 מאי 2017 בין השעות 16:00- 23:00
16:00- השקיעה
תמונה משפחתית – מרחב יצירה לכל המשפחה
שביל 'גן הבנים' הצמוד לחניון בית ספר הגבעה, רחוב כצנלסון פינת משה שרת.
מתחם יצירה ברוח אופקימית לכל המשפחה. מגוון סדנאות יצירה להורים ולילדים, פינת ליטוף ואימוץ כלבים, השקת ספריית רחוב קהילתית (מומלץ להביא ספרים להחלפה) ומופעי רחוב.
מוזמנים להגיע עם חולצות ישנות וחלקות לסדנת הדפס.
 
16:30-18:30
ארכיון אינטראקטיבי במרחב הציבורי באופקים.
תחנות האוטובוס מכיכר היונים ועד לעירייה, לאורך רחוב הרצל.
סיור מודרך בין התחנות יועבר על ידי האמנים אייל אסולין ואורית ישי בהשתתפות דרורית גור אריה, מנהלת מוזיאון פתח תקווה לאמנות.
מזה מספר חודשים, סטודנטים מבית הספר לאמנות במכללת ספיר, נפגשים עם תושבי אופקים, משוחחים ומצלמים אותם. מהמפגשים הללו צומח ארכיון ראשוני המתעד את שלל גווניה של אוכלוסיית העיר, וותיקים וצעירים. הפרויקט יוצג בתחנות האוטובוס ברחוב הרצל באופקים.
נקודת מפגש לסיור: תחנת האוטובוס ברחוב הרצל 36, בשעה 16:30.
ניתן לסייר באופן עצמאי בין התחנות ולפגוש את האנשים מאחורי הקלעים. 
 
18:00-20:30
אופקים דרך העיניים שלי
ברחבה מעל 'גן הבנים', צמוד למפעל הפיס (מרכז צעירים). רחוב אליהו גולומב 9.
רחבת מרכז צעירים תהפוך למרחב שבו הנוער הוא הכוכב הראשי. במרכז הרחבה תוצג תערוכת צילומים של גל חרמוני, המורכבת מפורטרטים אישיים של בנות ובני נוער תושבי העיר שלקחו חלק בסדנת צילום שהתקיימה לקראת הפסטיבל. בנוסף יתקיימו רצף מופעים וסדנאות מגניבות של ריקוד, מוסיקה, צילום ואמנות.
 
19:00-23:00
הפרעת שינה – לילה אלטרנטיבי לצעירים
מרכז צעירים אופקים, רחוב אליהו גולומב 9
מרכז הצעירים משנה את פניו למרחב לילה מהפנט! מוזמנים לשוטט יחד איתנו בין מתחם למתחם ולראות את המרכז במצב לילה: מיצבי ומיצגי אמנות של צלילים, צללים ואורות מרצדים, סרט משנות ה-80, הופעה מחשמלת של אמנית החושים 'קארמה שי' ומסיבת ריקודים עם די ג'יי דור קריספל! הכניסה חופשית והבר אקטיבי!
הכניסה מעל גיל 18. המקום נגיש לבעלי מוגבלויות.
 
יום שישי 19 מאי 2017 בין השעות 12:00-14:00
פואטיפריה עושה שכונה – אירוע נעילה
ברחבה מחוץ למתחם 'להבה', מול קניונית מישור הגפן. הצטלבות רחובות 'פרי מגדים' ו'גולומב'.
האירוע יתקיים בשכונת מישור הגפן בעיר וישים את העשייה המקומית במרכז השכונתי במסגרת פרויקט "שירה על המפה" של "הליקון – העמותה לקידום השירה בישראל". הצופה במופע ייהנה מכתיבה מקומית הנרקמת בקבוצת השירה בהנחיית יונתן קונדה, ויזכה לקחת חלק בהשקת ספרה של קבוצת השירה לצד שירה מקומית