דלג לתוכן העמוד

יהודה גלילי גלולה

יהודה גלילי גלולה
רב טוראי 

יהודה גלילי גלולה

בן חנינה ושמעון
נפל ביום כט בטבת תשכח (30-1-1968)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי הר הרצל

סיפור חייו

בן שמעון וחנינה. נולד ביום יז באדר תשז (9.3.1947) בסוס אשר בטוניסיה. המשפחה עלתה לארץ בשנת 1956. יהודה התחיל ללמוד בבית הספר היסודי אשלים באופקים ולאחר שסיים את לימודיו בו למד בבית הספר התיכון החקלאי שבמרכז הנוער במקום. אהב ספורט ושיחק במשחק הכדורגל. השתייך לארגוני נוער שונים והשתתף בגדנע. בשעות הפנאי היה פונה לקריאת ספרים או לאיסוף בולים. כן עבד עבודה חקלאית בתחום הבית. גויס לצהל באוגוסט 1966 ופנה לחיל הים. הוא היה בין המעטים שהתנדבו במקצוע הטבחות. יהודה הוסמך כצוללן ושירת בצוללת. במלחמת ששת הימים שירת באחי תנין אשר פעלה ליד חופי האויב - ליד אלכסנדריה. היה טיפוס נוח שהשתלב בתוך חבריו. לא היתה בו קנאה כלשהי. היה קרוב למשפחתו והיה בא הביתה לחופשותיו מדי פעם. אהב גם לטייל בארץ. לאחר זמן יצא לאנגליה וצורף לצוללת דקר ואת חלקו תרם גם בהעלאת המורל בין חברי הצוות וגם בכשרם הקרבי. אך בשובה לנמל הבית ונמצאה בנתיב הים בין גיברלטר לישראל נותק עמה הקשר ושוב לא נתחדש; זה היה ביום כד בטבת תשכח (25.1.1968). הרבנות הצבאית הראשית קבעה כי תאריך פטירתו של יהודה, בשעת מילוי תפקידו יחד עם השאר, הוא כט בטבת תשכח (30.1.1968).

כיון שיהודה היה בין חברי הצוות הנעדרים הוצבה לו מצבת זיכרון בתוך האנדרטה של אנשי דקר אשר בבית הקברות הצבאי שעל הר הרצל בירושלים. ספרו של ערן שורר ששה ימים ב,דקר הונצחו שמו וזכרו על ידי הבאת תמונתו.

ביום יג בסיוון תשנט (28.5.1999), בתום שנים של חיפושים, נמצאה הצוללת אחי דקר על קרקעית הים התיכון, בעומק 2900 מ בנתיב הפלגתה המתוכנן ובמרחק 250 מייל מנמל חיפה.

החלל הינו מקלן- חלל שמקום קבורתו לא נודע.

מקום מנוחתו

יהודה גלילי גלולה
בן 21 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי הר הרצל
אזור: ב
חלקה: 60
שורה: 0
קבר: 61

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store