דלג לתוכן העמוד

שמעון אדרי

שמעון אדרי
סמל ראשון 

שמעון אדרי

בן אסתר ודוד
נפל ביום ח בכסלו תשן (6-12-1989)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי אופקים

סיפור חייו

בן אסתר ודוד. נולד ביום ח באדר א תשכז (18.2.1967) בבאר שבע. שמעון למד בבית-הספר אשלים והמשיך לימודיו בבית-הספר הטכני המקיף-דתי אופקים. בהגיעו למצוות החליט שמעון ללמוד בישיבה, אולם זנח את הרעיון. שמעון לא ויתר על מצוות דרך-ארץ ומוסר ואף הקפיד להסביר את נחיצותם של ערכים אלה באוזני חבריו. בתום לימודיו התיכוניים, למד בבית-הספר הטכני של חיל האוויר בבאר שבע. לאחר-מכן סיים כיתה יג בבית-הספר הטכני בחיפה.

שמעון גויס לצהל בספטמבר 1986, הוצב לחיל האוויר ועסק במקצוע שרכש בבית-הספר הטכני. בקיאותו באחזקת מטוסים היתה רבה והטייסים ידעו כי אפשר לסמוך עליו בכל מאת האחוזים. באחד הימים מצא ליקוי במטוס ועירנותו מנעה אסון כבד; על מעשה זה קיבל שמעון ציון לשבח מידי מפקדו. חבריו לעבודה ומפקדיו הדגישו את כשרונו בעבודת הכפיים באומרם שהוא בעל ידי זהב.

שמעון רחש כבוד רב להוריו, היה ידוע כבעל דרך ארץ ואהב בכל לבו את מפקדיו ואת הטייסת.

שמעון היה גם ספורטאי מעולה. שיחק כדורגל וכדורעף והגיע להישגים נאים גם בשחייה; בתחרויות הספורט בצבא הוביל את חבריו לבסיס לניצחונות ולקבלת פרסים. חבריו אהבוהו וכיבדו את נכונותו לבוא לעזרת כל אדם שהיה נתון בבעיה או בצרה.

ביום ח בכסלו תשן (6.12.1989) נפל שמעון בעת מילוי תפקידו והובא למנוחות בבית-העלמין באופקים. הניח הורים ואחות - קטי. בטקס רב-רושם תרמו הוריו לזכרו ספר תורה לבית הכנסת של בסיס חיל האוויר במצפה רמון. מפקדו כתב במכתב התנחומים להוריו כי שמעון היה גדול בגופו וברוחו ושימש דוגמה טובה לחיקוי.

מקום מנוחתו

שמעון אדרי
בן 22 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי אופקים
חלקה: 1
שורה: 2
קבר: 7

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store