דלג לתוכן העמוד
האתר בהרצה

מחזירים עטרה ליושנה: רחוב הרצל באופקים מתחדש בשיתוף בעלי עסקים ותושבים


במסגרת התכנית התקיים מפגש שיתוף ציבור במסגרתו הוזמנו בעלי עסקים, דיירים ובעלי נכסים בכדי להעלות צרכים ודגשים לגבי הרחוב המרכזי של העיר

השבוע התקיים מפגש שיתוף ייחודי אליו הוזמנו בעלי העסקים שלאורך רחוב הרצל באופקים ובעלי נכסים אחרים במטרה לשמוע על ההזדמנויות והאפשרויות המוצעות במסגרת תכנית להתחדשות עירונית במקום.

 

עקרונות התכנון שהנחו את צוות המתכננים של התכנית הן יצירת חזית מסחרית לקו הרחוב, הכוללת מבני מגורים ותעסוקה יצירת קו רחוב פתוח, רחב ולא מגודר מתן פתרונות תנועה, חניה, פריקה וטעינה אטרקטיביות וייחודיות אדריכלית יצירת נפח רחוב עירוני הולם, בקנה מידה המותאם לעיר.

 

למפגש, שהתקיים במרכז הצעירים, הגיעו כ-25 בעלי עסקים ונכסים, ובמסגרתו הוצג הפרויקט ולאחר מכן נחלקו המוזמנים לשלושה חדרים, בכל חדר נדון חלק אחר בתב"ע (תכנית בינוי עירונית): רח' הרצל צפון, הרצל דרום ולב העיר.

 

ראש העיר, איציק דנינו, פתח את המפגש וסיפר על פיתוחה של העיר והציג את חזונו לעתיד והדגיש עד כמה חשוב שרחוב הרצל יעבור את השינוי אחרת יאבד את מעמדו כרחוב משמעותי ומרכזי של אופקים. "אתם עומדים בפני הזדמנות עסקית וקהילתית בלתי רגילה בה ניתן לעשות קפיצת מדרגה ולהחזיר עטרה ליושנה", אמר.

 

מטרת העל של תב"ע הרצל אופקים היא לייצר מסגרת תכנונית להתחדשות עירונית, תוך שימת דגש על שילוב שימושים שונים של מסחר, מגורים ותעסוקה ובעצם להפוך את הרחוב למה שהוא יועד מלכתחילה – השדרה העסקית המרכזית של העיר. השינוי הכולל חזיתות, מראה אחיד, חדשני, מזמין ומתקדם, יתאפשר על ידי מתן הטבות, כמו הקלה בזכויות בניה וזכויות נוספות, שמוצעות במסגרת התב"ע החדשה.

 

רמי מרש, אדריכל התכנית, הציג את התכנית לרחוב: "מטרת תב"ע הרצל היא לשדרג את מרכז העיר, לממש את הפוטנציאל הגלום בו ולמנף את ההזדמנויות שהוא נותן. במסגרת מימוש הפרויקט, רחוב הרצל יחודש וישלב מגורים, תעסוקה ומסחר וכל אלו יקבלו מראה מודרני ומזמין".

 

בעלי העסקים, המכירים היטב את הרחוב ואת תחום המסחר בעיר, באופן כללי, הביעו תקווה שהמהלך יצלח וביקשו לדעת כיצד זה ישפיע עליהם ברמה האישית ועל אופקים בכלל. 

 

בשלב הבא מוזמנים כל הנוגעים בדבר למפגשים פרטניים שיתקיימו ב-12 לפברואר, שבמסגרתם יתאפשר להם לשאול שאלות לגבי הנכס שלהם. זו גם ההזדמנות של העירייה לשמוע הצעות ייעול שיכולות לשפר את התכנון ואת האפשרויות שטמונות בתכנית. במידה ויהיה ביקוש, יתקיים מפגש נוסף ואחרי שיתקבלו התיקונים תופקד התכנית בוועדה המחוזית.

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store