דלג לתוכן העמוד
האתר בהרצה

תלמידי התיכון הרב תחומי זכו במקום השני בתחרות המחוזית


תלמידי בית הספר התיכון 'אמירים' באופקים  זכו במקום שני במחוז דרום "המכונה המופלאה 2020", שהתקיימה השבוע בעיר נתיבות.

מטרת התחרות, הנערכת בכל שנה בשיתוף תכנית 'קדם עתידים' לקידום תלמידים מצטיינים בפריפריה וצה"ל, היא לחשוף את התלמידים לחוקי הפיזיקה באמצעות חקר, התנסות וחוויה ולחתור למצוינות מדעית .

המשימה עליה התחרו נבחרות מכל הארץ הנה היא לבנות מכונה יצירתית המדגימה לפחות ארבעה עקרונות מדעיים ובחרו לבנות את המכונה בהשראת המצב הרווח בדרכים, והעלו על הפרק את נושא הקטל בכבישים מתוך ידיעה שהיא תהפוך לוויראלית וכך הם יוכלו להפיץ את הבשורה. כאמור השבוע  התקיים גמר התחרות בעיר נתיבות, ותלמידי בית הספר זכו במקום השני במחוז דרום.

התחרות נחלקה לשניים, בחלק הראשון הנבחרות מציגות את המכונה שסוגרת ספר, כך על פי אתגר שנקבע מראש, ובחלק השני של התחרות נערך שיפוט בתחום המדעים. במסגרתו חבר שופטים הציג שאלות פיזיקליות ומדעיות לתלמידים לגבי המכונה שנבנה וכך גם לגבי המכונות שהוצגו על ידי הנבחרות אחרות.

רב תחומי

נבחרת התלמידים מהתיכון הרב תחומי מורכבת מתלמידי כיתה ט' 3, שלמדו את "חוקי המשחק" ובנו מכונה שמטרתה לסגור ספר. מכונה זו מבוססת על עקרונות פיזיקאליים רבים ומגוונים אותם למדו במהלך שעורי הפיזיקה בבית הספר.

מושיק לוי, מנהל בית הספר הרב תחומי 'אמירים': "הזכייה היא כבוד וגאווה לבית הספר ולעיר. אין ספק כי בית ספר נמצא על המפה בתחום הטכנולוגי מדעי ואנו ממשיכים קדימה. תודה לרנאל זיסו, המורה למתמטיקה בבית הספר ומנחה את הפרויקט, זו השנה החמישית, על הובלת והדרכת הקבוצה ולמנטורים מכתה י' 3".

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store