דלג לתוכן העמוד
האתר בהרצה

נמשכת המהפכה במוסדות שבילי אית"ם באופקים


עם קבלת תוצאות מבחני הבגרות לשנת הלימודים תשע"ט השבוע הובהר כי אחוז הזכאות הכולל לתעודת בגרות בכל שלושת המוסדות של שבילי אית"ם - אולפנת 'איילת השחר', ישיבה תיכונית 'אפיקי ארץ' ותיכון 'מרום', עומד 81%, עליה של כ-10% מהשנה אשתקד. מדובר על הישג מכובד ומרשים ביותר, הן בהשוואה לשנים שעברו והן בהשוואה לאחוזי הזכאות בכלל בתי הספר במדינה, העומד על 67%.

עוד על פי הנתונים עולה כי 92% מכלל הבוגרים בשנת תשע"ט קיבלו תעודת בגרות חברתית בהצטיינות. כמו כן, נרשמה עלייה של 5% בזכאות לבגרות איכותנית, העומדת כיום בשלושת המוסדות על 18% מכלל הזכאים. תעודת בגרות איכותית כוללת 5 יחידות במתמטיקה, 5 יחידות באנגלית, 5 יחידות פיזיקה.

במסגרת תנופת ההתפתחות והחדשנות הפדגוגית במוסדות 'שבילי אית"ם', המתרחשת בשנתיים האחרונות, מטפח ומרחיב בית הספר את כל נושא המדעים, בדגש על לימודי הפיסיקה ברמה של 5 יחידות, החל מכיתה ט'. בשנת הלימודים האחרונה נפתחו, בנוסף למגמות הקיימות, מגמות יוקרתיות וחדשניות - אדריכלות והנדסה בנייה ומזרחנות, ומשנת תש"ף, ייבחנו תלמידי המוסדות גם במקצועות אלו.

מנהל מוסדות 'שבילי אית"ם', ישראל סבן: "אחד העקרונות המובילים אותנו בעשייה הוא שלא מוותרים על אף תלמיד והנתונים מוכיחים שהצלחנו בזה על ידי צמצום אחוזי הנשירה הבית ספרי. גם בשנים הקרובות נמשיך בדרך בה אנו הולכים, נכניס חדשנות פדגוגית, נפתח בפני התלמידים את מגוון התחומים כדי שיוכלו לטעום ולגעת בכל אחד מהם ונצעיד את בתי הספר לתוצאות והישגים מרשימים".

תיכון מרום באקדמיה

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store