דלג לתוכן העמוד
האתר בהרצה

בצל הקורונה: אופקים מרכינה ראש לזכר חללי צבא ההגנה לישראל ונפגעי פעולות האיבה


בצל משבר הקורונה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות, התקיים הטקס העירוני לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה ללא קהל. במקום זאת, שודר הטקס בדף הפייסבוק של העירייה ושל המתנס.

הטקס צולם בחלקה הצבאית של בית העלמין באופקים ולקחו בו חלק עובדי המתנס,  עובדים חיוניים הלוקחים חלק בעשייה הרבה והתנדבותית הניעשת בימי הקורונה.

במהלך הטקס הורד הדגל לחצי התורן, הודלקו משואות ונאמרו קטעי קריאה, פרק תהילים, יזכור, אל מלא רחמים וקדיש. כמו כן הונחו זרים על ידי בני הנוער ששרו שני שרים 'יש פרחים' 'ומה אברך'.

יו"ר יד לבנים אילן סלע, שלקח גם הוא חלק בטקס, התרגש מאוד מהמעמד ומהאופן בו בוצע.

הטקס בוצע והופק ע"י מחלקת התרבות של המתנס  בניהולה של עליזה דנינו ובניהולו המוסיקלי של אייל ניסים.

בפתח הטקס העירוני נשמעה הצפירה ובמהלכה תמונות שצולמו במספר מקומות בעיר, בהם עמדו קבוצות נוער עם דגלים וזאת במטרה שגם בימים אלו ידעו המשפחות השכולות שהנוער לא שוכח ומכבד את זכרם של יקיריהם.

מתוך דבריו של ראש העיר, איציק דנינו, שהתפרסמו בדף הפייסבוק שלו: "השנה נתייחד עם זכר החללים וננציח את זכרם בצורה שונה, טקס שהפך וירטואלי בגלל מגיפת הקורונה, אך הכאב שבליבנו עודנו חד ומורגש. יקירנו שהלכו מאיתנו ציוו לנו את החיים, ואנו מצידנו מחוייבים להמשיך ולחיות חיים מלאים, מאושרים ובטוחים בכדי להבטיח שמותם לא היה לשווא. גם בימים מאתגרים אלו, אנו עומדים כולנו יחד לצד המשפחות השכולות שאיבדו את היקר להן מכל, מביטים אל עבר השכול, אל עבר הכאב, ומבטיחים להם: זיכרון גבורתכם לא ייעלם, הלב לא ישכח.

משפחות יקרות, אובדן יקיריכם מהווה עבורנו מצפן מוסרי וערכי, סימן שחרוט על עורנו, שילווה אותנו עד לסוף הימים. נזכור את גבורתם, בהכרת תודה גדולה ונקדש את אהבתם לארץ ישראל ולעם היהודי. הקמתו של צבא ההגנה לישראל

שברה את כל המחיצות, ליכדה את החברה שלנו וחיזקה את האומה שלנו. בלעדיו אין למדינת ישראל אפשרות לקיום, ולראיה התבססות אויבינו בכל הגבולות, מדרום ועד צפון.

גם בימים אלה, אותם חיילים וחיילות, בנינו ובנותינו, נמצאים כאן עבורנו במלחמה מול מגיפת הקורונה. הם עובדים לילות כימים בסיוע אזרחי, בחלוקת אוכל לקשישים, בסיוע למי שנמצא במצוקה, בהסברה ובמניעת הפצת המגיפה ברחבי ישראל, וזאת הם עושים ברגישות ובנחישות. תודה רבה לכולכם על העשייה הזו למעננו, אשרי המדינה שזהו צבאה!

  גם בימים שקצת יותר קשה, כאשר אנו מרוחקים פיזית אחד מהשני, נמשיך בפעילות ההנצחה, בשיתוף המשפחות השכולות והארגונים השונים באופקים, כדי שנבטיח שמפעל הזיכרון יימשך ביתר שאת. העושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו ועל כל עמו ישראל, ונאמר אמן. יהי זכר הנופלים ברוך ונשמתם תהא צרורה בצרור החיים, אמן כן יהי רצון".

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store