דלג לתוכן העמוד
האתר בהרצה

בפעם הראשונה: אופקים זכתה בפרס החינוך הארצי


שר החינוך, רפי פרץ ומנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, הודיעו השבוע לראש העיר, איציק דנינו, כי אופקים זכתה כאחת משש רשויות בפרס החינוך לרשויות לשנת 2019 (תשע"ט).

הפרס ניתן לרשויות על רקע פעילותן הבולטת, המעמיקה והרחבה בתחום החינוך ועל קידומם של תהליכים ייחודיים וחדשניים בתחום הפדגוגיה. בין הקריטריונים שנבחנו פיתוח יוזמות ותכניות רשותיות לקידום מעורבות חברתית ואזרחית, טיפוח אקלים מיטבי לפיתוח החוסן והצמיחה האישית, קידום תפיסה הוליסטית ורצף חינוכי וטיפוח מעורבות הורים, קהילה ושותפויות.

בתחום הלמידה וההישגים נבחנו קידום למידה, הוראה ודרכי הערכה, המותאמות למאה ה-21, חיזוק המנהיגות החינוכית ופיתוח ההון האנושי וביצוע יוזמות רשותיות לקידום החינוך המדעי, הטכנולוגי והמקצועי

חברי ועדת הפרס, בראשותה של המשנה למנכ"ל, גילה נגר, סיירו ברשויות, והתרשמו מאוד מהעשייה ומההישגי תלמידי אופקים, שיבחו את ראש העיר וראש מינהל החינוך, על פועלם לחיזוק החינוך והובלתם את ילדי העיר, דור העתיד, להצלחות ולמימוש עצמי התואם את המאה ה-21.

הוועדה התרשמה שהזוכות מקדמות לצד חדשנות פדגוגית גם ערכים חברתיים שהניחו תשתית של ערבות הדדית וקהילה צומחת. תחומי המעורבות האישית והחברתית בקהילה יחד עם טיפוח האקלים החינוכי הפכו לדגלים מרכזיים וסמני דרך של כל רשות שמהוות מודל לחיקוי. מכלול העשייה העשיר זיכה אותן בפרס איכות ומצוינות

בביקורה באופקים אמרה גילה נגר, יו"ר וועדת הפרס: "אני חייבת לומר יש פה שינוי משמעותי בתחום החינוך ואני מתרשמת מאוד מהעומק מהתהליכים החינוכיים המורכבים שקורים כאן. אנחנו רואים הרבה מאוד שותפויות בין מחלקות העירייה, עם משרד החינוך, עם מפעלים, פילנתרופיה ועוד. יש באופקים הרבה אמון ואמונה. אמונה בצוותי החינוך ובהורים ובעיקר בתלמידים וזה מה שהם צריכים כדי לגדול ולהתפתח".  

איציק דנינו, ראש העיר התרגש לקבל הבשורה מפיו של שר החינוך ואמר: "יש לנו מערכת חינוך מצוינת, ענפה ומובילה. תלמידי אופקים מובילים בזכאות לבגרות איכותית וערכית וגם בנתוני הגיוס לצה"ל וביציאה לקצונה ולתפקידים משמעותיים. כל אלו הם תוצר של השקעה רבה מצד מערכת החינוך בעירייה, צוותי החינוך בבתי הספר וכמובן,

ההורים, שהם שותפים מלאים לעשייה החינוכית. יש לנו אנשי חינוך מצוינים ואנו נותנים לתלמידים ולמורים את מיטב הכלים להצלחה. תמיד ידענו לשלב בין הרצון המתמיד בשיפור ההישגים והשאיפה למצוינות, ומצד שני לא לוותר לעולם על אף תלמיד.תודה גדולה לכל צוותי החינוך, למורים והמורות, למנהלי בתי הספר, לעובדי מינהל החינוך, לתלמידים ולהוריהם. לאופקים בהחלט יש על מה להתגאות".  

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store