דלג לתוכן העמוד
האתר בהרצה

חוגגים עצמאות קצת אחרת באופקים


לאור הנחיות משרד הבריאות לא נערכו השנה אירועים הומי אדם ביום העצמאות ה-72 למדינת ישראל ונערכו אירועים אלטרנטיביים להעלאת המורל בקרב התושבים.

האירוע המרכזי היה שיירת מוסיקה, שעליה הופיע הזמר משה מאירה, שעבר בין השכונות בעיר והוציא לחלונות ולמרפסות תושבים רבים, שהגיבו במחיאות כפיים, שירה ונפנוף דגלים.

האירוע נעשה ביוזמת וניהול היחידה הקהילתית במחלקה לשירותים חברתיים (אגף הרווחה), בשיתוף  האגף לביטחון וסדר ציבורי של עיריית אופקים, קהילת אפיקי 'אורות', הפועלים לאורך השנה בתחומי חברה וחינוך ובתקציב מפעל הפיס.

היחידה הקהילתית אמונה ופועלת לאורך השנה בין השאר לפיתוח וחיזוק החוסן הקהילתי בקרב תושבי העיר.

בימים אלו של משבר הקורונה, היחידה ממשיכה לקיים קשר רציף עם התושבים ופועלת לייצר מענים בשטח. אחד הנושאים המרכזיים בהן היא עוסקת הוא מתן מענה לתחושת הבדידות בזמן סגר ובידוד והצורך בקהילה ובתמיכה חברתית.

בזמני חגים לאומיים בהם החוסן הלאומי מקבל משמעות נוספת אך אינו בא לידי ביטוי בטקסים ואירועים המוניים, ראתה היחידה הקהילתית חשיבות רבה בהעברת מסרים חיוביים ומחזקים לתושבים.

הילה סרוסי, מנהלת היחידה הקהילתית: "החוויה הייתה עוצמתית ומרגשת, תושבים יצאו למרפסות ולחלונות שרו ורקדו ואף הזילו דמעות מהתרגשות. הייתה תחושה חזקה של ביחד, של תקווה גדולה שנעבור יחד את המשבר, של אחדות וחברות. היום הזה סימל את האחדות שקיימת בעיר והדגיש עד כמה יש כאן ערבות הדדית ושמחה וגם מרחוק הצלחנו להרגיש קרובים. אני מודה למתנדבים הרבים שסייעו במהלך היום בכל הדרוש, תודה מיוחדת לעו"ס גליה סבג וצלמת המחלקה שצילמה ותיעדה את כל הפעילות, ולצלם הרחפן דודי אסרף שהגיע בהתנדבות וליווה אותנו היום, בתקווה לזמנים טובים יותר".

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store