דלג לתוכן העמוד
האתר בהרצה

הרכבים השיתופיים מגיעים לאופקים


מטרת המיזם להקל על תושבים ללא רכב להתנייד בקלות יותר. בעקבות משבר הקורונה רכבים שיתופיים אלו נותנים מענה נוסף מלבד נסיעה בתחבורה ציבורית שצומצמה

 

החל מהשבוע הבא תחל חברת שלמהSIXT להפעיל באופקים רכבים שיתופיים המאפשרים לתושבים שאינם בעלי רכב לנסוע ברכב בעלות נמוכה. לשם כך צבעה העירייה חניות ייעודיות ברחבי אופקים, הרכבים יהיו זמינים לנסיעות 24/7 באמצעות אפליקציה בלבד וישמשו בנסיעות יומיות לכל מטרה בכל צורך, מבלי להזמין מראש.

נציגי החברה נפגשו לפני מספר שבועות עם ראש העיר, איציק דנינו, ויחד החליטו על הפעלת המיזם בעיר במטרה להקל על תושבים ללא רכב להתנייד בקלות יותר. משבר הקורונה שפרץ לאחרונה חידד את הצורך ברכבים פרטיים עקב צמצום היקף התחבורה הציבורית ולכן, היום יותר מתמיד, עונה על צורך מיידי של התושבים.

בימים האחרונים נצבעו 5 חניות ייעודיות לרכבים שיתופיים ברחבי העיר בנקודות הבאות: רחוב האורן, בסמוך לגן הידידות, רחוב אליהו גולומב, בסמוך לאולם הכדורסל, דרך הטייסים, בכניסה לאיצטדיון הכדורגל, ברחוב הרצל, מול מגרשי הטניס וברחוב פרי מגדים-הרב חיים חורי. 

השירות ניתן באמצעות אפליקציית שלמה סיקסט Share . לאחר הורדתה ניתן לשמור באמצעותה את הרכב המבוקש, אותו אוספים ומחזירים באותה נקודה. מחיר השירות הינו 160 ש"ח עבור 150 ק"מ ליום ועלותו של כל קמ' נוסף הוא 1.5 ש"ח. מחיר זה כולל ביטוח מלא והשתתפות עצמית, ביטוח לנהג צעיר וחדש (חובה וותק של שנה ורישיון) החל מגיל 18 ומעלה, כיסוי נזקים מלא, הוא ללא דמי מנוי, מסמכים או המתנה בתור.

ראש העיר, איציק דנינו: "בשיתוף פעולה עם מפעילי התחבורה הציבורית השונים גדל באופקים בשנים האחרונות, באופן ניכר, השימוש באוטובוסים ורכבות במאות אחוזים. הכנסתו של מיזם הרכבים השיתופיים הוא נדבך נוסף לשירות הזה והוא מאפשר לתושבים בעלי רישיון לבחור בין תחבורה ציבורית לנסיעה ברכב שיתופי, במחיר נמוך וללא הוצאות".

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store