דלג לתוכן העמוד
האתר בהרצה

העיר מכפילה את עצמה: שר הפנים חתם על הגדלת שטחה של אופקים


מדובר על תוספת של עשרת אלפים דונם בצידה הדרומי-מזרחי של העיר, שיהוו את מתחם המגורים החדש 'אפיקי נחל'. ראש העיר: "אני שמח על כך שהעיר הופכת למוקד משיכה משמעותי בנגב המערבי ושרבים מתושבי האזור מגלים את הפוטנציאל הגלום בה"

 

עם כינונה של הממשלה החדשה, ולאחר חודשים רבים של המתנה, הודיע השבוע שר הפנים, אריה דרעי, לראש עירית אופקים, איציק דנינו, על שינוי גבולות העיר והגדלת שטחה.

מדובר על תוספת של עשרת אלפים דונם בצידה הדרומי-מזרחי של העיר, שיהוו את מתחם המגורים החדש 'אפיקי נחל', ובו עתידות להיבנות 7500 יחידות דיור חדשות. מדובר על תוספת משמעותית על 4000 יחידות הדיור שכבר שווקו, חלקן נמצאות בתהליכי בנייה וחלקן אף אוכלסו, זאת במסגרת שלוש שכונות- 'רמת שקד', שכונת הפארק ו'חורשת נח'.   

לאחרונה זכה יזם במכרז לבנייתם של 846 יח"ד ראשונות בשכונה החדשה 'אפיקי נחל', שיהווה מתחם מודרני הכולל 500 אלף מ' של מתחמי תעסוקה ומתחמים מסחריים, תשתית תחבורה ציבורית מפותחת, כולל רכב אוטונומי (הנוסע ללא נהג) ואיסוף אשפה פנאומטי. כמו כן, כביש אופקים-שדה תימן, יעבור בסמוך וייתן מענה לתושבים הרבים שיתגוררו בשכונה.

איציק דנינו, ראש העיר: "אופקים ממשיכה לצמוח ולהתפתח והאישור שקיבלנו ממשרד הפנים מכפיל את שטח העיר ובעצם נותן לנו רוח גבית לכל התוכניות הנמצאות בקנה. אני שמח על כך שהעיר הופכת למוקד משיכה משמעותי בנגב המערבי ושרבים מתושבי האזור מגלים את הפוטנציאל הגלום בה". 

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store