דלג לתוכן העמוד
האתר בהרצה

102 הצעות של יזמים ל-18 מגרשים הראשונים באזור התעשייה 'שקד' באופקים


השבוע הסתיים שלב א' של שיווק המגרשים באזור התעשייה החדש באופקים 'שקד'. מדובר על מתחם תעשייה, תעסוקה ומסחר המשתרע על שטח של 708 דונם וכולל שטחים לתעשייה נקייה, למסחר ,למבני ציבור ושטחים ציבוריים ירוקים.

אזור התעשייה 'שקד' נכלל במפת אזורי עדיפות לאומית ומסווג כאזור פיתוח א' לתעשייה, המעניק למפעלים בפארק הטבות מקסימאליות בהתאם לחוק לעידוד השקעות הון. עם סיום התכנון מתבצעות כעת בשטח עבודות התשתית והפיתוח, במקביל לתהליך השיווק והוצאת היתרי הבנייה. השבוע, עם סיומה של הפעימה הראשונה, הובהר כי 102 יזמים התמודדו על 18 השטחים הראשונים שהוצאו לשיווק, מספר מרשים ומעודד. היזמים מגיעים מתחומים שונים כגון, תעשיות הפארמה, מפעלי ייצור לתעשיות מתקדמות בתחום החקלאות, תעשיות אלקטרוניקה, מתכת ופלדה, עץ, מחזור ועוד.

אזור התעשייה נהנה ממיקום אטרקטיבי, על צומת דרכים אסטרטגית: מרחק של כשעה מנמל אשדוד, כ-20 דקות מצומת להבים המחוברת לכביש 6 , כ-8 דק מב"ש (עם סלילת הכביש העוקף לבאר שבע), ובמרחק של 3 ק"מ מתחנת הרכבת בחלקה הצפוני של אופקים. האזור ייהנה מהיצע עובדים מגוון ונרחב. ויהווה תעסוקה לתושבי העיר והאזור כולו.

אזור התעשייה תוכנן כאזור תעשייה חכם ויהיה בעל רשת סיבים אופטיים, מצלמות אבטחה על כל שטחו, גדר היקפית, תאורה חכמה ועוד. כמו כן האזור בעל תשתית גז טבעי, שישמש את התעשיות בו כמקור אנרגיה ירוקה לחימום, קירור ויכולת לייצור חשמל מה שיחסוך למפעלים הוצאות תפעול משמעותיות.

איציק דנינו, ראש העיר: "מספר המתמודדים הרב על השטחים הוא הצלחה מסחררת והבעת אמון באזור התעשייה עצמו ובעיר אופקים בכלל. נעשתה עבודת שיווק ועידוד מפעלים נרחבת ויסודית ואנו שמחים שהיא השתלמה והוכיחה

את עצמה. מחירי הקרקע שהוצעו אומנם סבירים אך אינם מהזולים ביותר, דבר שמוכיח מעל לכל את האטרקטיביות שרואים היזמים במקום. לאורך כל הדרך התקיים שיתוף פעולה הדוק עם מינהל מקרקעי ישראל יחד עם משרד הכלכלה ובקרוב נפרסם את הפעימה השניה של שיווק המגרשים, תוך פניה לכל אלו שלא זכו בראשונה".  

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store