דלג לתוכן העמוד

פורסם המכרז לבנייתו של 'בית קק"ל' למצוינות באופקים


במרכז תתקיים למידה לחיזוק מקצועות הליבה לתלמידי בתי הספר היסודיים והתיכונים. ראש העיר: "אני מאמין שהמרכז ייתן מענה וישמש נדבך נוסף לתוכניות ולפרויקטים שלנו בתחום החינוך במטרה להצעיד את מערכת החינוך שלנו קדימה"

 

עם סיום התכנון לביצוע פורסם השבוע על קק"ל המכרז לבנייתו של 'בית קק"ל' למצויינות בעיר אופקים.

על פי התוכניות, עיצוב המקום יהיה אטרקטיבי ומעניין וחשוב לא פחות הוא ייבנה כמבנה רב תכליתי וישמש את שכבות האוכלוסייה השונות בעיר ויכלול מקום ללימוד ויצירה, תוך התנסות במרחבי עבודה חדשניים (HUB), שיאפשרו עבודה בקבוצות, עבודה יחידנית, התכנסויות להרצאות משותפות, וכיתות לימוד שונות. כמו כן חלל שישרת ילדים ונוער בשעות אחה"צ, מבוגרים ובני הגיל השלישי בשעות הבוקר והצהרים ומבנה התכנסות (אודיטוריום רב תכליתי) לפעילות מגוונת בשעות שונות של היממה.

המרכז ישתרע על שטח של 1100 מ"ר בסמוך לקריית החינוך העירונית ויושקעו בו, בשלב הראשון, 10 מיליון ש"ח ובכל שנה יתווספו לתקציבו 2.5 מיליון ש"ח, שיוקדשו למטרת תוכן חינוכי שיועבר במקום.

מטרת המרכז היא לשמש בית לתלמידים, תוך שהם נהנים מתוכן איכותי המועבר להם בצורה חווייתית. זוהי תוספת משמעותית למערכת החינוך העירונית ולהצלחת תלמידי אופקים.

הקמת בית קק"ל מתווספת לשיתופי הפעולה המתקיימים עם מכון וייצמן בתחום המדעים ועם האקדמיות בן גוריון, ספיר וסמי שמעון. כמו כן, השנה ייפתח מסלול ללימודי עתודה לבוגרי התיכונים, כך שיוכלו להמשיך את לימודיהם בכיתות יג'-יד', במסגרת פעילות קרן אמיר לפיתוח החינוך באופקים.

ראש העיר, איציק דנינו: "אני שמח הפרויקט החשוב הזה יצא לדרך. אני מאמין ש'בית קק"ל' ישמש נדבך נוסף לתוכניות ולפרויקטים שלנו במטרה להצעיד את מערכת החינוך שלנו קדימה".

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store