דלג לתוכן העמוד

לוקחים את החינוך באופקים עוד צעד אחד קדימה


בכדי לקדם את הכנתה של התכנית האופרטיבית יוקם בימים הקרובים פורום בו יהיו שותפים נציגי משרד החינוך, הורים מבתי הספר השונים, תלמידים, אנשי חינוך מהעיר ונציגי עירייה. ראש העיר: " אנחנו ממשיכים לצעוד קדימה ועושים זאת בליווי כוחות מקצועיים, המובילים בארץ"

 

עם סיום התהליך, שבמסגרתו הוכנסו כל התיכונים בעיר תחת אותה מטריית ניהול אחת ממשיכים לשלב הבא והוא בניית תכנית פדגוגית עירונית תלת שנתית.

כזכור, עיריית אופקים יצאה במכרז לניהול כלל בתי הספר התיכונים בעיר ובסופו זכתה בו רשת עמל. בימים אלו גויסו שתי יועצות חינוכיות, טליה קורן ואריאלה ישראלי, למטרת בניית התכנית. האחת מנטורית לתהליכי שינוי והתפתחות אישית ואירגונית-עצמאית והשניה מומחית בניהול פדגוגי ומרצה. לשתיהן יש תואר שני בחינוך וניסיון רב שנים בניהול והובלת פרוייקטי חינוך משלב הרעיון ועד היישום וההטמעה, תוך ראיה מערכתית כוללת ושימוש בכלים מתקדמים. כמו כן לשתיהן יכולת מוכחת בביצוע מהפכות ושינויים בארגונים תוך שילוב  עובדי הארגון  ומימוש רעיונות וחדשנות.

בכדי לקדם את הכנתה של התכנית האופרטיבית יוקם בימים הקרובים פורום בו יהיו שותפים נציגי משרד החינוך, הורים מבתי הספר השונים, תלמידים, אנשי חינוך מהעיר ונציגי עירייה ויהיה לו המנדט לבנות את התכנית שתיכנס לתקופה כבר בשנת 2021.

עד אז יחל תהליך מיפוי המצב הקיים והעלאת הצרכים מהשטח בכדי שיהוו בסיס לתכנית שתשמש את מערכת החינוך העירונית במשך שלוש שנים. התפיסה שעל פיה תיבנה התכנית היא מתן כלים מתקדמים לתלמידי אופקים ושימת דגש על לימודי מקצועות העתיד. לשם תהליך זה יוקצו משאבים מיוחדים מתוך הצבת נושא החינוך בראש סדר היום של העירייה.

איציק דנינו, ראש העיר: "בשנים האחרונות הצלחנו לבצע קפיצת מדרגה בתחום החינוך העירוני ועל כך גם זכינו בפרס החינוך הארצי אבל זה לא מספיק, אנחנו ממשיכים לצעוד קדימה ועושים זאת בליווי כוחות מקצועיים, המובילים בארץ".

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store