דלג לתוכן העמוד

מכון שכטר מגיע לנגב ומציג: תכנית ללימודי תואר שני במדעי היהדות עבור תושבי אופקים והסביבה


מכון שכטר מגיע לנגב ומציג:

תכנית ללימודי תואר שני במדעי היהדות עבור תושבי אופקים והסביבה

התכנית עוסקת ב"תרבות יהודית ומנהיגות ישראלית", והיא תחל כבר בקיץ הקרוב. זהו שיתוף פעולה נוסף בין עיריית אופקים למוסד אקדמי המומחה בתחומו

התוכנית החדשה "תרבות יהודית ומנהיגות ישראלית" עוסקת במנהיגות ובהובלת קהילות מנקודת מבט יהודית. הקורסים במהלך התכנית יעסקו במנהיגים ומנהיגות החל מתקופת המקרא ועד לימינו, באתגרים שעמם הם התמודדו, במוזיקה ובתרבות של קהילות יהודיות בארץ ובתפוצות, ביחסים בין־עדתיים בישראל ועוד. התכנית הייחודית, מותאמת לתושבי הדרום ובין התכנים שיילמדו בה, יינתן דגש  למקומות, לאנשים ולדמויות המובילות בדרום והסטודנטים יקבלו כלים לטיפוח מנהיגות והובלת קהילות באזור מגוריהם.

לדברי איציק דנינו, ראש עיריית אופקים: "זהו שיתוף פעולה אקדמי נוסף של העיר אופקים עם אחד ממוסדות הלימוד המובילים בארץ בתחום לימודי היהדות. מהיכרותי עם מכון שכטר חוויית הלימודים בו מצידה קשת רחבה של דעות ותפישות עולם בחברה הישראלי. אני רואה חשיבות רבה בשילוב הסטודנטים שישובצו בתכנית זו בשיח תרבותי אקטואלי המתמודד עם דילמות מוסריות חברתיות של החברה הישראליות של ימינו".

לדברי דורון רובין, רכז התכנית ופעיל חברתי באופקים: "אני מאד מתרגש מהתוצאות של שיתוף הפעולה בין פעילים קהילתיים במרכז חוסן באופקים, עם בוגרות מכון שכטר מאופקים ועם הצוות המסור ממרכז הצעירים בעיר וראש העיר, שהניב פתיחה של תוכנית לתואר שני המיועדת לתושבי אופקים וכל הנגב המערבי. כל מי שיהיה חלק מהתואר יזכה לחוויה אקדמית ברמה גבוהה בתחום שהוא גם מעניין וגם נוגע בזהות האישית של כולנו".

בתוכנית ישולבו קורסי שטח וסיורים לימודיים באזור הנגב והסביבה.

התכנית תכלול יום לימודים אחד בשבוע במשך שנה וחצי, חלק מהקורסים יתקיימו במרכז הצעירים

באופקים וחלק במכון שכטר בירושלים (הסעה מאורגנת ומסובסדת תצא לירושלים )

לבוגרי התוכנית יוענק תואר שני .M.A במדעי היהדות המוכר מטעם המועצה להשכלה גבוהה.

לינק המוביל למידע אודות התכנית: https://schechter.ac.il/track/jewish-culture-israeli-leadership/

 

לפרטים נוספים, איילת דנון אברהם, יועצת תקשורת, 'שלי פז תקשורת', פל 0545316267

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store