דלג לתוכן העמוד

הכשרת כיתות לימוד מחוץ לבתי הספר באופקים תאפשר מערכת לימודים מלאה


השבוע הועבר מתווה משרד החינוך לפתיחת שנת הלימודים תשפ"א על ידי רם זהבי, מנהל המחוז, לכל ראשי הערים ומנהלי מינהל החינוך. מאוחר יותר הגיע למפגש גם שר החינוך בעצמו, חה"כ יואב גלנט, שחידד את כללי היסוד של המתווה, שמע מראשי רשויות בדרום על האתגרים והצרכים הייחודיים שלהם עם פתיחת שנת הלימודים בצל קורונה.

על פי מתווה זה בגני הילדים ילמדו 6 ימים בשבוע, כולל צהרוני 'ניצנים', הילדים לא יידרשו לעטות מסכה וההורים ישלחו הצהרת בריאות יומית חתומה. כיתות א'-ב' ילמדו אף הם במתכונת רגילה במשך 6 ימים בשבוע, ללא מסכות ועם הצהרה יומית חתומה.

על פי המתווה אמורים תלמידי כיתות ג' עד ו' ללמוד לסירוגין בלמידה בית ספרית ולמידה מקוונת עקב הפיצול המחויב על פי המתווה. בשלב זה התערב ראש העיר, איציק דנינו, ופנה לכל מנהלי בתי הספר בכדי להכשיר כיתות לימוד נוספות,  בתחום בית הספר עצמו ומחוצה לו. הרעיון שעומד מאחורי הנחיה זו הוא הרצון לגבש מערכת לימודית שבועית מלאה לתלמידי כיתות ג'-ו' בתי הספר למשך 5 ימי לימודים בשבוע, לפחות. זאת מתוך הבנה שמסגרת חינוכית קבועה, הדומה כמה שניתן לשגרה אליה מורגלים הילדים, תהיה הדבר הטוב ביותר עבורם ועבור הוריהם.

בעזרת תקציבים תוספתיים של משרד החינוך יגויס כח אדם נוסף למשימה וזאת לצד הכשרת כיתות לימוד כך לדוגמה יילמדו תלמידי שכבת ה' בבית ספר 'הגבעה' בכיתות הלימוד שבמרכז הצעירים הסמוך ותלמידי שכבה ה' בבית ספר 'בן גוריון' ביחידת הנוער. לכל מוסד חינוכי ניתן פתרון ייחודי לו.

תלמידי חטיבות הביניים אף הם יפוצלו על פי המתווה ובבית ספר 'עמל אמירים' ילמדו כל תלמידי כיתות ז' 5 ימים בשבוע, תלמידי ח'-ט' ילמדו בין 3 ל-4 ימים באופן פיזי, ובשאר באמצעות למידה מרחוק. בבית ספר 'עמל פסגות' ('עתיד' לשעבר) ילמדו כרגיל בכל ימות השבוע. במוסדות החינוך 'שבילי אית"ם' תפוצלנה בנות האולפנה לחצי, כל קבוצה תלמדנה 3 ימים בשבוע בבית הספר ועוד 3 ימים בלמידה מקוונת. תלמידי הישיבה והתיכון ילמדו כרגיל בכיתות האם שלהם, במהלך כל השבוע.

כל מוסדות החינוך בעיר יצוידו במוצרי היגיינה הכוללים אלכוהוג'ל, מגבונים ותרסיסי ניקוי, כמו כן ייפתח, החל מיום ראשון ה-23.8 מוקד ייעודי במינהל החינוך, שיאויש על ידי אנשי חינוך וייתן תענה לשאלות העולות מהשטח על ידי הורים וצוותים חינוכיים בנושאי פתיחת שנתה לימודים החדשה.

איציק דנינו, ראש העיר: "אני נערכים לפתיחת שנת הלימודים הקרובה בהתאם להנחיות המחמירות על מנת להעניק לכל תלמיד ותלמידה מרחב לימודים מותאם שיבטיח את בריאותם ואת השכלתם לצד משבר הקורונה. אתגר גדול עומד לפתחנו במערכת החינוך העירונית ואנו נערכים אליו במלא הכח, יחד עם כל הגורמים הרלוונטיים. אנו בטוחים שיעלו שאלות רבות לגבי שנה זו. לשם כך נפתח מוקד בנושאי חינוך, שייתן מענה על כל השאלות של ההורים".

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store