דלג לתוכן העמוד

כפיר אוחנה

כפיר אוחנה
מישר 

כפיר אוחנה

בן דינה וחנן
נפל ביום כה בכסלו תשעא (2-12-2010)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי אופקים

סיפור חייו

בן דינה וחנן. כפיר נולד באופקים ביח באב תשמ (31.7.1980). החוליה החזקה במשפחה, האור של הבית, מספרים הוריו ואחותו. הוא למד במרחבים, סיים את לימודיו התיכוניים והתגייס לצהל.

לשירת בתי הסוהר התגייס כפיר ב-20.10.2003 ושובץ כסוהר ביטחון בבית המעצר אוהלי קידר. בהמשך מילא שורה של תפקידים בתחום הביטחון, והאחרון בהם ממלא מקום סמל משמר.

כפיר סיים את לימודיו האקדמיים בקרימינולוגיה ויצא לקורס הקצינים המשולב במסלול הביטחון.

כפיר נישא לאולגה ונולדה בתם נעה.

מישר כפיר נפל באסון הכרמל.

ביום חמישי כה בכסלו, א חנוכה תשעא (2.12.2010), התלקחה שריפת יער בהר הכרמל הירוק תמיד.

השריפה, המכונה אסון הכרמל, הגדולה בתולדות המדינה, כילתה יער, חורש ובתי מגורים בשטח נרחב מתוך פארק הכרמל והיישובים סביבו. כשבעה-עשר אלף איש פונו מבתיהם, קרוב לעשרים וחמישה אלף דונם ומיליוני עצים עלו באש. ‏כשליש מבתי קיבוץ בית אורן עלו באש ועשרות נוספים של בתים בכפר האמנים עין הוד ובכפר הנוער ימין אורד. רק בחלוף שלושה ימים שכחה האש.

בשעות שלאחר פרוץ השריפה נשבו רוחות חזקות שליבו את האש, וזו התפשטה במהירות לאזור נחל חיק, שמורת הר אלון,?כלא דמון, שמורת הר שוקף וקיבוץ בית אורן. בשל חשש כבד לחיי אדם הוחלט על פינוי אסירי כלא דמון ולאחריו כלא הכרמל. למשימה זו חברו קצינים ושוטרים שעסקו בחסימת צירי תנועה, לוחמי האש של שירות כבאות והצלה,?וצוערי ומדריכי קורס קצינים של השבס, מחזור א.

בשעה 15:30 נע אוטובוס הצוערים בין מחצבות קדומים לבית אורן, ואחריו ניידות משטרה. לפתע שינתה הרוח את כיוונה והחלה שולחת לשונות אש שורפות אל עבר האוטובוס,?קירות ענק של אש חסמו את ציר התנועה, אחזו בכול וכילו במהירות שיא כל שמץ חיים.

בשריפה נספו ארבעים וארבעה גברים ונשים. שלושים ושבעה מביניהם צוערי קורס קציני שירות בתי הסוהר ומפקדי הקורס, נהג האוטובוס, שלושה כבאים ושלושה קציני משטרה.

כפיר היה בן שלושים בנפלו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי באופקים. הותיר אחריו אישה הרה ובת. זמן קצר אחרי נפילתו נולד בנו אופק.


מקום מנוחתו

כפיר אוחנה
בן 30 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי אופקים
חלקה: 2
שורה: 2
קבר: 2

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store