שירות פסיכולוגי חינוכי

טלפון

08-9960572

08-9928193

פקס: 08-9960725

כתובת

אליהו גולומב 11, אופקים 80200

שעות מענה טלפוני

א'- ה' בין השעות 8:00-16:00

קבלת קהל

תיאום טלפוני מראש

קישורים

פניה מקוונת למנהל השירות הפסיכולוגי חינוכי, לחץ כאן

השירות הפסיכולוגי החינוכי (שפ"ח) הינו מחלקה  באגף החינוך העירוני וחלק מממערכת השירות הפסיכולוגי הייעוצי (שפ"י). הוא מונה צוות המורכב מ-9 פסיכולוגים, קלינאית תקשורת, מזכירה ומנוהל על ידי קלאודיו גלסר.

השירות הפסיכולוגי החינוכי מעניק סל שירותים פסיכולוגיים לכלל בתי הספר והגנים בעיר.
עבודתו של הפסיכולוג החינוכי כוללת יעוץ והדרכה לצוותים החינוכיים, הדרכות הורים, טיפולים פרטניים לילדים, ביצוע הערכות ואיתור ילדים הזקוקים להתייחסות טיפולית מיוחדת.

כל הפסיכולוגים הינם בעלי תואר שני בפסיכולוגיה ועובדים באישור משרד הבריאות. התחנה באופקים מוכרת על ידי משרד הבריאות להתמחות בפסיכולוגיה חינוכית ומקיימת מערך שוטף של הכשרות והדרכות.

הפסיכולוגים החינוכיים פרוסים במוסדות החינוך, כך שכל פסיכולוג אחראי על מספר מסגרות: בתי ספר וגני ילדים. ממש בימים אלה, עומד להתרחב צוות הפסיכולוגים במטרה ליישום את העיקרון "פסיכולוג לכל גן"- לראשונה תהיה נוכחות של פסיכולוגים גם בגני הילדים הטרום חובה.

השירות הפסיכולוגי החינוכי נותן מענה טיפולי לילדי אופקים גם במצבי חירום, לחץ ומשבר. צוות המחלקה עבר הכשרה מיוחדת על מנת לתת תשובות בזמן אמת על פי המודלים הטיפוליים המתקדמים ביותר. בנוסף לעבודה השוטפת, שפ"ח אופקים מפעיל פרויקטים ייחודיים במימון עיריית אופקים ובשיתוף גורמי חוץ, המספקים מענה נוסף לצרכים הרגשיים של ילדי אופקים.

 

לאתר האינטרנט של השירות הפסיכולוגי לחץ כאן. ​