דלג לתוכן העמוד

'דן בדרום' השיקה אוטובוס חשמלי ראשון בנגב באופקים


 

בטקס חגיגי שהתקיים באופקים הושק השבוע האוטובוס החשמלי הראשון שייסע ברחבי הנגב על ידי חברת 'דן בדרום'.

כזכור, עם הצלחת הפיילוט בתל אביב החליטה הנהלת 'דן בדרום' להחליף באופקים את האוטובוסים שלה באוטובוסים חשמליים, המזהמים פחות וחסכוניים.  

חברת 'דן' השיקה את מיזם האוטובוסים החשמליים הראשון שלה בעיר תל אביב ואופקים הינה העיר השנייה בארץ בה יפעלו אוטובוסים המופעלים בחשמל. מדובר בצעד ראשון בתכנית השקעות ארוכת טווח של משרד התחבורה להחלפתם של האוטובוסים לחשמליים.

 

דן בדרום 3

האוטובוסים החשמליים מבוססים על טכנולוגיה ייחודית של כבלים המטעינים את האוטובוס בתחנת המוצא שלו בתוך שתיים עד שלוש דקות, והיא מאפשרת נסיעה בטווח של עד 30 ק"מ, המספיקים לקו העירוני הארוך ביותר.

מדובר באוטובוסים בעלי קיבולת של 50 מקומות ישיבה, בדומה לאוטובוסים המונעים בדיזל, נמוכי קומה המאפשרים כניסה עם עגלות. הטכנולוגיה המוצעת מאפשרת למעשה לאוטובוס לנסוע מאות קילומטרים במשך 24 שעות ביממה. מבחינה בטיחותית, האוטובוס אף בטוח יותר מאוטובוס רגיל.

דן בדרום

חברת 'דן בדרום' החלה את פעילותה באופקים בשנת 2016 ומאז הורחבו קווי הנסיעה משנייםל-5 קווים, הפועלים כיום. גם בהיקפי כמויות הנוסעים הייתה עלייה משמעותית מ-250 אלף נוסעים ל-מיליון 750 אלף נוסעים בשנה.

מנכ"ל דן בדרום, טל כהן: "לראשונה נפעיל אוטובוס חשמלי באשכול צפון הנגב ובעיר אופקים בפרט, זו הסנונית הראשונה ובמהלך השנה הבאה אנו מתכוונים להגדיל את צי הרכב החשמלי בעיר אופקים. יש הרבה סיבות למה בחרנו באופקים, בעיקר כי זו העיר שאנחנו עובדים איתה בשיתוף פעולה מלא, מקדמים פרויקטים ייחודיים יחד וזאת בזכות התמיכה והעידוד של ראש העיר".

עוד הוסיף מנכ"ל 'דן בדרום' כי לאחרונה אושר להם על ידי הדירקטוריון, פתיחת מוסך חדש לחברת 'דן בדרום' ו'דן באר שבע' וגם הוא יפעל באופקים.

ראש העיר, איציק דנינו: "מדובר בפרויקט חשוב מאוד להעלאת איכות החיים בעיר. האוטובוסים החדשים יזהמו פחות ויקטינו את הרעש שהם מייצרים. אנחנו גאים ש'דן בדרום' בחרו באופקים כעיר הראשונה בדרום והשניה אחרי תל אביב, להתחיל בה את הפרויקט".

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store