דלג לתוכן העמוד
איתן קובי
סרן 

איתן קובי

בן רותי ושמואל
נפל ביום יב באב תשמב (1-8-1982)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי אופקים

סיפור חייו

בן רותי ושמואל, נולד ביום כא בטבת תשך (21.1.1960) באופקים שבנגב. הוריו עלו ממרוקו שנים ספורות אחרי הקמת המדינה, והיו בין מייסדי העיירה אופקים. איתן למד באופקים בבית-הספר היסודי הגבעה, והמשיך את לימודיו בבית-הספר החקלאי בבן-שמן, בתנאי פנימייה. אחרי שסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון, הוצע לו ללמוד באוניברסיטה, במסגרת העתודה האקדמאית, אבל הוא העדיף להתגייס לצהל, וביקש להתנדב ליחידה מובחרת.

ביולי 1978 התגייס איתן לצבא, והוצב ביחידת נמ בחיל-האוויר. הוא השתלם בקורסים אחדים, ובמאי 1979 סיים קורס מכים ועלה לדרגת רבט. אבל איתן לא היה מרוצה מן התפקיד שמילא בצהל. הוא ביקש העברה ליחידה קרבית. בדצמבר 1978, הוא פנה אל מפקדיו בכתב: אני סבור שאני מסוגל לתרום יותר מעצמי ליחידה שאליה אני מבקש לעבור, מאשר תרומתי בנמ. התפקיד שלי כיום בכלי הנוכחי אינו מספק אותי. אני מעוניין לשרת ביחידה קרבית.

במרס 1980 עבר איתן קורס קצינים, ועלה לדרגת סגם. הוא הוצב בתפקיד קמבץ ביחידת נמ. חוות-הדעת של מפקדיו עליו באותה תקופה הייתה: קצין טוב מאוד, מסור, דואג לחייליו, איכפתי מאוד.

במרס 1981 עלה איתן לדרגת סגן, והוצב כמפקד סוללת נמ. אבל רצונו לשרת ביחידה קרבית היה עז, וכשפרצו הקרבות בלבנון הוצב ביחידה לוחמת. ביולי 1982, הוא התחיל לשרת בצבא הקבע.

ביום יב באב תשמב (1.8.1982), התנהל קרב עז ליד שדה-התעופה בביירות. איתן השתתף בקרב, כשהוא רכוב על נגמש. פגז של האויב פגע בנגמש, ואיתן נהרג. בן 22 שנים הוא היה במותו. אחרי שנפל, הוא הועלה לדרגת סרן.

שר הביטחון אריאל שרון כתב עליו להוריו: איתן התנדב לחזור ולהצטרף לחבריו הלוחמים. בעל רוח התנדבות היה, שקט ושקול בדעתו, ישר, דבק בעקרונותיו, נאמן לחבריו ולמולדתו. איתן דאג לחבריו ולפקודיו. הוא היה איש שיחה מעניין, אהב את הארץ והיה לוחם אמיץ, עשוי בלא חת.

מפקד יחידתו כתב עליו להוריו: בנכם שירת ביחידה, ולמרות התנאים הקשים לא שש לעבור ליחידה עורפית. בפרוץ הקרבות הוא דאג בעורף למשפחות החיילים והעביר דרישות-שלום מחברים בחזית להורים המודאגים בעורף. בנכם התנדב לחזור ליחידה ולהצטרף לחבריו הלוחמים, צעד שהתקבל בשמחה ובהערכה רבה על-ידי חייליו, חבריו ומפקדיו. הערכנו, כיבדנו ואהבנו את בנכם על רוח ההתנדבות שגילה, על השקט ושיקול-הדעת בהם פעל, על יושרו ובדבקותו בעקרונותיו, על נאמנותו לחברים ולמולדת, על הדאגה והעזרה שהגיש לחבריו ולפקודיו, על היותו איש שיחה מעניין, על אהבתו את הארץ ועל היותו לוחם אמיץ עשוי בלא חת.

איתן הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי באופקים.

הוא השאיר אחריו הורים וארבע אחיות.

מקום מנוחתו

איתן קובי
בן 22 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי אופקים
חלקה: 1
שורה: 2
קבר: 2

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store