דלג לתוכן העמוד

יעקב (רישרד) שריד

יעקב (רישרד) שריד
סמל ראשון 

יעקב (רישרד) שריד

בן ויקטוריה ונסים
נפל ביום יב בתמוז תשלד (2-7-1974)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי אופקים

סיפור חייו

בן נסים וויקטוריה. נולד בשנת 1953 בטוניס. עלה ארצה עם משפחתו כשהיה בן שלוש, בשנת תשטז (1956). המשפחה השתקעה בעיירת העולים אופקים, ויעקב היה שותף לכל חבלי הקליטה הקשים שנכונו אז לעולים החדשים. הוא קלט מהר את השפה העברית ועשה חיל בלימודיו. למד בבית הספר היסודי אשלים והמשיך ללמוד בבית הספר התיכון הדתי-מקצועי במגמה של טקסטיל. בעת לימודיו היה חבר בגדנע ונטל חלק בכל הפעולות כגון: מסעות, טיולים, צעדות, מחנות. יעקב שהיה בכור הבנים, היה משענת נאמנה להוריו, היה קשור אליהם והושיט להם יד תומכת בכל אשר יכול.

יעקב גויס לצהל בתחילת נובמבר 1971 והושם לחיל המשטרה הצבאית. בחיל זה התקדם יעקב בסולם הדרגות והתפקידים. הוא עבר בהצלחה, בזה אחר זה, את הקורסים המקצועיים השונים הנהוגים בחיל, ודרגת סמל-ראשון הוענקה לו על הצטיינותו במילוי תפקידו. גם בהיותו בצבא היה קשור לביתו וביקש לא פעם חופשה מיוחדת כדי שיוכל לתמוך במשפחתו. בתפקידו האחרון היה אחראי לכלואים בבית סוהר צבאי.

ביום יב בתמוז תשלד (2.7.1974) נפל יעקב בעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת עולמים בבית העלמין שבאופקים. השאיר אחריו הורים וארבעה אחים.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: יעקב זל היה סמל ההגינות, שימש דוגמה אישית חיובית במילוי תפקידו והיה מקובל על חבריו ומפקדיו.

מקום מנוחתו

יעקב (רישרד) שריד
בן 21 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי אופקים
חלקה: 1
שורה: 1
קבר: 9

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store