דלג לתוכן העמוד

כמוס סופיר

כמוס סופיר
רב טוראי 

כמוס סופיר

בן עליזה וחויטה
נפל ביום יא בתשרי תשלד (7-10-1973)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי אופקים

סיפור חייו

כמוס, בן עליזה וחויטה, נולד ביום א בשבט תשיג (17.1.1953), בגרגיס שבתוניסיה ועלה ארצה עם משפחתו באוקטובר 1970. הוא סיים את לימודיו בבית-הספר היהודי שבעיר הולדתו, ובביתו גדל וחונך ברוח המסורת היהודית והיה ישר דרך, שומר מצוות ודבק באמונתו. הוא קיבל חינוך ציוני לאהבת ארץ-ישראל ועם ישראל והיה המניע העיקרי לעליית בני משפחתו לארץ. הוא ומשפחתו השתקעו בעיירה אופקים וכמוס נטל על עצמו את הדאגה לפרנסת המשפחה מרובת הנפשות. הוא עבד בבית האריזה של תנובה-אקספורט ואת כל משכורתו נתן להוריו, שכן היה המפרנס העיקרי של המשפחה. כמוס היה בן מסור ונאמן להוריו והשקיע מאמצים רבים כדי להקל עליהם ולסייע להם בהיקלטות בארץ החדשה. הוא שאף לבסס את מעמדה של המשפחה, להביא לה רווחה כלכלית ולסייע בהתאקלמות מלאה בארץ. נפילתו בקרב נטלה מהמשפחה את התומך והמפרנס העיקרי, שעליו הייתה כל משענתה.

כמוס גויס לצהל בתחילת אפריל 1973 והוצב לחיל השריון והתותחנים. לאחר הטירונות הוכשר לשמש כאיש צוות של תותח מתנייע. במלחמת יום-הכיפורים השתתפה יחידתו בקרבות הבלימה וההבקעה נגד הסורים ברמת הגולן. ביום יא בתשרי תשלד (7.10.1973) נפגע כמוס ונהרג בקרב ארטילרי. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין באופקים. השאיר אחריו הורים, שלושה אחים ושלוש אחיות. לאחר נופלו הועלה לדרגת רב-טוראי.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה: רבט סופיר כמוס זל נפל ב7- באוקטובר 1973, בקרב ארטילרי ברמת הגולן, בהדיפת האויב הסורי. כמוס זל נפל בקרב על קיומה של מדינת ישראל, שהועמדה בפני השמדה. כמוס וחבריו הגנו על גבולות המדינה בחירוף נפש ובאומץ, מעטים מול רבים ויכלו להם. כמוס זל היה חייל מסור ונאמן, בשגרה ובקרב, אהוד על חבריו ועל מפקדיו.

הוריו תרמו ספר-תורה לזכרו לבית-כנסת באופקים.

 

מקום מנוחתו

כמוס סופיר
בן 20 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי אופקים
חלקה: 1
שורה: 1
קבר: 5

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store